Reference

Radka Semerádová - ZML Naomi

Když jsem se rozhodli ježečka pořídit, samozřejmě jsme srovnávali a vybírali mezi několika stanicemi. Nakonec u nás vyhrála právě tato chovná stanice a mohu jí všem doporučit. Zvířátka zde mají tu nejlepší péči z hlediska stravy, zázemí a veterinární péče, ale i nám se dostalo velmi příjemného přijetí v podobě potřebných rad jak ježečka chovat, vysvětlení všech dotazů, pomoci s lepším a rychlejším zabydlení v novém domově. Naomi tak se naše ježurka jmenuje nám dělá velkou radost a celá naše rodina si užívá její společnost, postupovali jsme zcela podle rad chovatelky a po cca dvou měsících je na nás zcela zvyklá jako by se u nás narodila. Děkujeme za důvěru, že se můžeme o Naomi starat a mít z ní radost.

Verča Váchová a Jan Ubl - ZML Eclipse

S touto CHS jsme velmi spokojení. Při koupi ježečka nám byly poskytnuty veškeré informace a rady, jak se o toto zvířátko starat. Ježečka jsme dostali zdravého, vymazleného a se všemi potřebnými dokumenty. Kdykoli je třeba, vždy je nám rychle a dobře porazeno, takže zatím nenastal žádný problém. CHS ZML rozhodně doporučujeme.

Bohdana Štýbrová - ZML Jumbo Jet, ZML Iowa

Jsem nad míru spokojená. Perfektní přístup k zájemci o mimčo. Ráda poradíš. Důkladně vybíráš nové majitele. Snažíš se obnovovat chov a krev. Nejde ti o prachy, mimča jsou vymazlený a jde se s tebou dobře domluvit tak aby to vyhovovalo oboum stranám. O ježky se staráš krásně a nepodceňuješ výbavu. No a taky se o svoje schovance zajímáš i po odjezdu.

Kristýna Kořínková - ZML Barney

Opravdu doporučuji pořídit ježečka právě z této chovatelské stanice. Ježeček je plně zdravý a fit, veškeré papíry jsem obdržela ( na výstavy s ním sice nechodím, ale je dobré je mít) a i po více jak roku jsme s paní v kontaktu a zajímá se o to, jak se její bývalí svěřenci mají a to je v tomto světě vcelku vzácné. :-) 

Takto bych si představovala pořízení domácího mazlíčka - zájem prodávajícího o stav zvířátka a ne jen o peníze (ikdyž u této paní vím, že peníze jdou opravdu nazpět ježečkům).

Jay Proctor - ZML Hello Kitty

I "přijala" Hello Kitty od Zmilicovskeho Lesa Jezeky v červenci roku 2015, a to i před transakcí, věděl jsem, že Jiřina staral hluboce o její děti. Ona mi poskytla odpovědi na všechny mé otázky, a za předpokladu, spoustu informací, písemné i v přípravě na Hello Kitty přijít domů. Když jsme se potkali byl jsem okamžitě zapůsobil jejím vzhledu a postoje (na dítě ježek je), a poznal, že ona byla tak zdravá a dobře socializované. Již první den, kdy (opět, ježek), byl zvědavý a zkoumat, a ne míč až i při dlouhé jízdě autem domů. V týdnech po Hello Kitty přišel domů, Jiřina ukázala ochota a vstřícnost s případnými dotazy nebo připomínky, které jsem měl, a dokonce i teď, 6 měsíců později, ona (Jiřina) často ptá Hello Kitty. Opravdu můžu říct, že ona miluje a stará se o všechny děti v jejích vrzích, a to i poté, co odešla do nových domovů. Pokud bych přestěhovat do většího bytu, budu kontaktovat Zmilicovskeho Lesa Jezeky pro nového přítele pro Hello Kitty.

E&M K. - ZML Fantaghiro

Na jaře letošního roku jsme jsi od ZML pořídili malou holčičku Fantaghiro. Již před koupí ježečka nám CHS poskytla veškeré potřebné informace, odpovědi na všechny otázky a rady na zařízení nového domovu pro příchod ježečka. Náš nový přírůstek do rodiny byl dobře socializován a neměl žádný zdravotní problém. Zdraví jsme pořád a od počátku jsme neměli žádný problém se změnou jídelníčku. Máme doma ježečka přes 3/4 roku a jsme stále s CHS v kontaktu. S CHS ZML máme jen ty nejlepší zkušenosti a v případě, že si přejete pořídit drobečka z jejich odchovu, tak vřele doporučujeme.

Kateřina Baňacká - ZML Kleopatra

Pokud zvažujete koupi ježečka, tak bez obav zvolte tuto chovnou stanici. Mohu ji doporučit na základě vlastní zkušenosti. Paní je velice vstřícná a odbornice na danou problematiku. Nezávazně zkonzultuje specifika chovu a toho, co Vás čeká při pořízení ježečka, následně pomůže s výběrem a vytipovaní ježečka, kterého si představujete. A ani poté nezůstanete bez pomoci, paní téměř vždy ihned odpoví na dotaz či volaní o pomoc, když si případně nevíte s ježečkem rady. A ježeček ten se stal miláčkem kanceláře :)

T. Kayedová - ZML Illinois

Vaší CHS určitě nemám co vytknout. S ježečkem jsem spokojená a myslím, že je to hlavně proto, že jsem postupovala tak jak jste mi vysvětlila. Zatím se nevyskytl žádný problém, který by mě překvapil a na který bych nebyla předem upozorněna/připravena. Nikdy nebyl žádný problém s komunikací ani nic podobného, takže za mě určitě spokojenost:)

Myslivcovi - ZML Carich

Náš první kontakt s Chs ZML byl na stránce www.zvirata.hyperinzerce.cz, když jsme hledali nového člena rodiny. Zaujal nás právě inzerát, tedy jeho znění. Mezi ostatními, kteří nabízeli "roztomilá, úžasná, sladká" atd. mláďata, se objevil inzerát, který naprosto věcně, bez žádných superlativů nabízel mláďata s informací, kdo jsou jejich rodiče, čím byli krmeni a jaký je jejich zdravotní stav, přesný věk a návyky. Chs jsme kontaktovali v době, kdy samice byla březí. Po narození jediného potomka - samečka - jsme si sami mohli vybrat jméno, které bylo zapsáno do jeho rodného listu. Po jeho narození nás chovatelka pravidelně informovala o zdravotním stavu mláděte. Tou dobou nám i trpělivě odpovídala na všechny možné dotazy, jelikož jsme chovatelé začátečníci. Do nového domova byl náš Carich předán v jeho 6 týdnech, po lékařské prohlídce a s potvrzením, že je zdráv. Na "cestu" dostal krabičky s červy, cvrčky a sušeným žrádlem, na které byl zvyklý. Dále ušité 2 hračky plus "tuli-pytlík", který užívá dodnes. Chovatelka též nabízela zařízenou celou ubikaci. Během následujících několika měsíců nás Chs několikrát kontaktovala ohledně zájmu o mládě. Jak se mu daří, jak žere, jak přibírá a roste, jak jsme se sžili... Velice pozitivní zkušenost jsme udělali, když nám onemocněl. Okamžitě - po telefonu - nám byla poskytnuta informace, kam zajít za odbornou pomocí. Také - díky stálému zájmu - jsme byli upozorněni, že Carich trpí obezitou, a chovatelka sestavila dietu. Toho si ceníme hodně, jelikož obezita u takto malých zvířátek je velice nebezpečná. Teď už jen čekáme, až se Chs ozve, že má pro našeho samečka tu pravou nevěstu :-). Na Chs ZML si nejvíce ceníme profesionality v péči o zvířata, komunikaci a vstřícný přístup k novým chovatelům, operativní pomoc, odborné vedení při chovu, "doživotní" servis a zájem o mláďata.

Kateřina Polanecká - ZML Elite

S chovatelskou stanicí ZML jsem velice spokojená. Paní mi poskytla plno důležitých informací ještě před pořízením ježečka. Když jsem potřebovala pomoci, hned se mi obratem ozvala. A vím, že se na ni mohu kdykoli s dalšími dotazy obrátit. Je s majiteli v kontaktu i poté, co ježečci odejdou do nového domova. V budoucnu si plánuji pořídit ještě jednoho ježečka a určitě se znovu obrátím na tuto stanici.

Barbora Kůlová - ZML Hádes

Vřele doporučuji Chs Zmilicovského lesa. Paní/slečna je velmi ochotná a se vším poradí. Koupila jsem od ní ježuru a musím říct ve skvělé kondici. Ježura byl ochočený. Když jsem si nevěděla rady kdykoliv jsem napsala a vzápětí mi přišla odpověď.Doporučuji všem...